STAJ İMKANLARI

Lisans öğrencilerine yönelik güncel staj haberleri ve duyurularına erişebilirsiniz.
________________________________________________________________________________________________________
Ücretsiz Etkinliğimize Davetlisiniz! TOFAŞ Click4Career: "Gelecek Çeviklikte"

Image

Rekor katılımla tamamladığımız Click4Career 1. zirvemizden sonra şimdi sıra 2. zirvemizde!

1. Zirvemizde onlarca öğrenci arkadaşımız TOFAŞ yöneticileri ile mentorluk ve mülakat simülasyonu vb hediyelerin sahibi oldu.

 

Tofaş’ı ve çeviklik kültürümüzü daha yakından tanımak, büyük ailemizin bir parçası olmafırsatını ve sürpriz hediyeler kazanma şansını yakalamak için seni de“Gelecek Çeviklikte” konulu konferansımıza bekliyoruz.

 

Click4Career’da seni neler bekliyor?

👍🏻Değişime ayak uyduran değil, değiştiren bireyler için özenle hazırladığımız Prova+ Remotestaj programımıza katılma fırsatı.

 

👍🏻Konferans sonunda sürpriz hediyeler.

👍🏻Katılım sağladığın her konferans için sertifika kazanma hakkı.

👍🏻Network genişletme imkânı.

 

Kimler Katılabilir?

Üniversitelerin son sınıf veya yüksek lisans programlarında öğrenim gören ve kariyerine otomotiv sektöründe yön vermek isteyen öğrenciler ve yeni mezunlar.

Prova+ Remote Staj Programı nedir?

Prova+, üniversitelerin son sınıf veya yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı, bir ekibin üyesi olarak Tofaş profesyonelleriyle birlikte çalıştığı projeli staj programıdır.

 

Tarih:19 Nisan 2021

Saat:21.00

Başvuru bağlantısı --> https://tofas.ogrencikariyeri.com
________________________________________________________________________________________________________

Staj Duyurusu - Anadolu Isuzu Firması (12 Mart 2021)

Sevgili Öğrencilerimiz,
Lisans son sınıf öğrencileri için Anadolu Isuzu firmasının açmış olduğu staj programı ile ilgili başvuru koşullarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Anadolu Isuzu Staj Duyurusu

Sağlıklı Günler Dileriz,
________________________________________________________________________________________________________
Staj Duyurusu (12 Mart 2021)

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ BAŞKANLIĞI STAJ SEFERBERLİĞİ DUYURUSU 

Sevgili öğrencilerimiz, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı Staj Seferberliği Hareketi’ni başlatması gereğince;

2021 yılı itibariyle, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından başlatılan Staj Seferberliği kapsamında Kariyer Kapısı “https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” web sitesi üzerinden stajyer alınacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların “https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresinden aday profillerini oluşturmaları ve başvuru tarihlerini takip ederek başvurmaları gerekmektedir.

İlgili duyurunun erişim adresi: https://www.goc.gov.tr/tc-cumhurbaskanligi-insan-kaynaklari-ofisi-baskanligi-staj-seferberligi-duyurusu

 

Sağlıklı günler dileriz,

________________________________________________________________________________________________________
[ÖNEMLİ] Staj-Mezuniyet Durumu (12 Mart 2021)

Sevgili öğrencilerimiz,

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda derslerini ve stajlarını tamamlamaları halinde mezun olacak fakat küresel salgın koşulları nedeniyle zorunlu stajını tamamlayamayan öğrencilerin, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılı için staj yükümlülüğünden muaf tutulmaları önerisi Üniversite Senatosunun 25.02.2021 tarih, 763 sayılı toplantısında görüşülmüştür.

Yapılan görüşmeler sonunda; 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda derslerini ve stajlarını tamamlamaları halinde mezun olacak öğrencilerin toplam staj yükümlülüğünün en az yarısını (%50) tamamlamaları koşuluyla zorunlu staj yükümlülüğünden muaf tutulmalarının uygun olduğuna karar verilmiştir.

Alınan bu karara göre, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda derslerini ve stajlarını tamamlamaları halinde mezun olacak olan Bölümümüz öğrencileri, stajlarının 23 günlük kısmını tamamlamış olmaları durumunda staj yükümlülüklerini yerine getirmiş sayılacaklardır. Mezuniyet durumları belirtilen şartlara uygun olan ve staj muafiyetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin bu taleplerini belirten başvuru dilekçelerini elektronik postayla Fakültemiz Dekanlığına iletmeleri gerekmektedir.

Söz konusu muafiyet öğrencinin 2020-2021 Bahar dönemi sonunda mezun olması durumunda geçerli olacak ve eğer öğrenci bu dönem sonunda mezun olamazsa belirtilen staj muafiyetinden yaralanamayacaktır Eksik kalan stajlarını sonraki dönemlerde tamamlamaları gerekecektir. Bahar dönemi mezun olmayacak durumundaki öğrencilerimiz, Senatomuzun almış olduğu staj muafiyeti kararına tâbi değillerdir.

Sağlıklı günler dileriz,